آشنایی با روستای نمکلان تهراندشت

10 خرداد 1402
0 دیدگاه
نمکلان تهراندشت

روستای نمکلان تهراندشت در بخش مرکزی هشتگرد و در استان البرز قرار دارد. روستای نمکلان در غرب روستای معروف سرخاب قرار گرفته که هر دو متعلق به روستای سعید آباد است. وجود آب و هوای معتدل با میانگین دمای 23 درجه سانتیگراد در روستای نمکلان مکان مناسبی برای اقامت در تابستان و بهار ایجاد کرده است.
جمعیت روستای نمکان در سرشماری سال ۱۳۹۴، ۴۳۴ نفر بوده است. این روستا در مجاورت رودخانه فصلی کردان و در قسمت جنوبی اتوبان کرج – قزوین قرار دارد. باغ‌های میوه و تپه‌های باستانی از مهم‌ترین آثار روستای نمکلان تهران هستند.

موقعیت روستای نمکلان ساوجبلاغ

روستای نمکلان تهراندشت از سمت شرق با روستای سرخاب و روستای سعیدآباد مجاورت دارد و برای رسیدن به آن باید از یکی از این روستاها عبور کرد. همچنین در قسمت غربی روستاهای قنبرآباد، قره قباد و حاجی بیک قرار دارند. در قسمت جنوبی روستاهای آران، تهراندشت و حاجی آباد قرار دارند. همچنین روستاهای ایقربلاغ و نوکند همسایه شمالی روستای نمکلان هستند.
فاصله شهر تهران تا شهر نمکلان حدود 80 کیلومتر است. روستای نمکلان در جنوب کردان و اتوبان کرج – قزوین قرار دارد. بنابراین شهروندان تهرانی و کرج می توانند در مدت زمان کوتاهی به این روستای زیبا برسند.

آب و هوای روستای نمکلان ساوجبلاغ

مهمترین نقطه قوت روستای نمکلان مربوط به آب و هوای خوش و تفریحات آن است. روستای نمکلان یک منطقه تفریحی با آب و هوای خنک در فصول گرم سال مانند بهار و تابستان است. عبور رودخانه کردان از جنوب روستا آب و هوای معتدلی را ایجاد کرده است.
بنابراین پوشش طبیعی متراکم و زیبایی در روستای نمکلان ایجاد شده است میانگین دمای سالانه روستای نمکالان 23 درجه سانتیگراد است که این دما تعادل هوای منطقه را بهتر نشان می دهد.
به دلیل فاصله روستای نمکلان از شهرهای تهران و کرج هوا بسیار تمیز است. بنابراین اگر به دنبال هوای پاک و سالم هستید حتما این روستا را به عنوان مقصد گردشگری و سرمایه گذاری انتخاب کنید.
روستای نامکلان در مجاورت رشته کوه البرز قرار دارد به همین دلیل منطقه ای بادخیز محسوب می شود. بنابراین در تابستان در روستای نمکلان باد سردی می وزد. لازم به ذکر است که زمستان های این شهر بسیار سرد است و گاهی دمای هوا به 5 درجه سانتیگراد می رسد.

مسیر دسترسی به روستای نمکلان تهراندشت

برای اینکه از روستای زیبای نمکلان ساوجبلاغ دیدن کنید، در ابتدا باید وارد آزادراه کرج-قزوین شده و بعد از اینکه از منطقه کمال شهر عبور کردید، به خروجی جاده کردان می‌رسید که باید وارد این مسیر شده و سپس خود را به جاده قدیم کرج بسمت قزوین برسانید. بعد از اینکه چند کیلومتری از منطقه سهیلیه گذشتید، با تابلو تهراندشت روبرو می‌شوید که در اول جاده پمپ بنزین نیز دیده می‌شود.

خرید ویلا در روستای نمکلان تهراندشت

زمین‌های روستای نمکلان کاملا تفکیک‌ و قطعه‌بندی‌شده هستند، از همین رو؛ در این روستا هیچ منع قانونی برای خرید یا ساخت ویلا وجود ندارد. قیمت ویلا در روستای نمکلان بسیار مناسب است و امکان خرید ویلا در تهراندشت را برای شما فراهم می‌کند.
آب‌وهوای بسیار مناسب به همراه دسترسی کامل به امکانات آب، برق و گاز موقعیت ویژه‌ و خوبی را به این روستا داده است. بسیاری از کارشناسان ملک معتقدند که قیمت ویلا در تهراندشت مستعد رشد است. از همین رو می‌توان به ‌عنوان یک فرصت‌ سرمایه‌گذاری خیلی خوب بر روی آن حساب کرد. همچنین سایر مناطق تهراندشت از جمله روستای سرخاب , و کردان هم شرایط فوق‌العاده‌ای برای خرید ویلا دارند که نباید خرید ویلا در کردان و سرخاب تهراندشت را از دست داد.