بهترین جای کردان برای خرید ویلا

14 اسفند 1401
0 دیدگاه
ویلا سرخاب

اطراف تهران سرشار از مناطقی است که هرکدام می‌توانند جاذبه‌ای زیبا برای فرار از شلوغی‌های شهری باشند. این مناطق به دلیل طبیعت جذاب خود، گزینه‌ای مناسب برای ساخت ویلا و اقامتگاه‌های زیبا هستند. کردان یکی از این مناطق جذاب است که در روزهای تعطیل سال، پذیرای مسافران بسیاری از شهرهای اطرف، به‌ خصوص تهران است. شهرک های ویلایی در بهترین مناطق کردان و از خوش‌ آب‌ وهوا ترین جاهای اطراف تهران و کرج ساخته شده‌اند و بسیاری از تهرانی‌ها شیفته وقت‌گذرانی و خرید ویلا در کردان هستند.

آب‌وهوای ناب کردان سبب می‌شود که این محدوده و سایر مناطق نزدیک به آن، برای استراحت و گذران تعطیلات، گزینه‌ای جذاب تلقی شوند. تهراندشت یکی از بهترین مناطق کردان در کوهپایه‌های رشته کوه البرز است و یکی از گزینه‌های اصلی برای خرید باغ و ویلا به حساب می‌آید. این منطقه در نزدیکی تهران و کرج قرار دارد و یکی از گران‌ترین مناطق کردان کرج محسوب می‌شود. هوای جذاب تهراندشت می‌تواند ما را از آلودگی تهران دور نگه دارد. در تابستان‌های گرم می‌توانید از آب‌ و هوای خنک و معتدل تهراندشت و از اقامت در شهرک‌های ویلایی کردان حسابی لذت ببرید. همچنین برای زمستان‌ هم می‌توانید به‌عنوان گزینه‌ای برای سفر روی این منطقه حساب کنید و یک زمستان لطیف و پر خاطره را سپری کنید. در تهراندشت، بهترین شهرک های کردان وجود دارند که شهرک جهان ویلا از معروف‌ترین آن‌ها است. تهراندشت در شمال غرب کرج و تهران واقع شده است. فاصله این منطقه با کرج حدود ۲۵ کیلومتر است و مسافت آن تا تهران هم تقریبا ۷۵ کیلومتر است.

سرخاب یکی دیگر از بهترین مناطق کردان است که آب‌ وهوای بهشتی آن سبب شده تا بهترین شهرک های ویلایی کردان در این منطقه ساخته شوند. این منطقه در پای رشته‌کوه البرز قرار دارد و سرسبزی آن بدون شک شما را جذب خواهد کرد.

رود سرخاب جریان زندگی را به این منطقه بخشیده و آب‌ وهوای دلچسب این منطقه با وجود این رود، خواستنی‌تر شده است. به همین خاطر سرخاب یکی از بهترین و گران‌ترین مناطق کردان کرج به شمار می‌آید و همچنین می‌توانید برای ساخت ویلا یا خرید باغ و زمین آن را در نظر داشته باشید.

بسیاری از شهرک های ویلایی کردان در سرخاب واقع شده اند و شهرک ویلایی کارینا یکی از لوکس‌ترین آن‌ها است. سرخاب در ۸۵ کیلومتری شمال غرب تهران و در ۳۵ کیلومتری غرب کرج واقع شده است.

چند شهرک ویلایی کردان نیز در منطقه خوش آب‌ و هوای سهیلیه ساخته شده‌اند و از معروف‎‌ترین آن‌ها می‌توان شهرک‌های زعفرانیه، کوروش و اقبالیه را نام برد. منطقه سرسبز سهیلیه یکی از بهترین گزینه‌ها برای خرید ویلا، باغ و زمین است و می‌توانید برای گذران تعطیلات به سراغ این منطقه بروید. زمین‌های این منطقه برای باغداری و کشاورزی بسیار مناسب هستند، به این دلیل که خاک این منطقه از کردان بسیار حاصل‌خیز است و گیاهان آن از نظر آبیاری غنی هستند. همین امر باعث شده‌ است در سهیلیه پرورش گل رواج بسیاری داشته باشد و بخش‌هایی از این منطقه به مجموعه‌های کاشت نهال اختصاص داده شود. سهیلیه در ۹۶ کیلومتری شمال غرب تهران  و در ۴۰ کیلومتری غرب کرج قرار دارد.

ویلاسازی در کردان

آب‌ و هوای مناسب و طبیعت دلچسب، از مهمترین دلایلی است که ساکنان تهران و کرج را به سوی سفرهای کوتاه در تعطیلات آخر هفته می‌کشاند. علاوه بر سرسبزی و آب‌ و هوای خوب، فاصله کم بهترین منطقه های کردان از تهران و کرج و خوش‌ مسیر بودن آن‌ها، باعث شده تا کردان به یکی از گزینه‌های اصلی برای ویلاسازی تبدیل شود.

بسیاری از مردم خواهان سفر و حتی مهاجرت از تهران و کرج

به بهترین منطقه های کردان هستند. به همین دلیل در چند سال اخیر، تقاضا برای خرید ویلا و باغ در کردان  بالا رفته است و مردم تمایل دارند تا تعطیلات را در منطقه‌ای بدون دود سپری کرده یا زندگی خود را از تهران و کرج به کردان انتقال دهند. بنابراین روند ویلاسازی با گسترش این تقاضا افزایش یافته است و انواع ویلاهای لوکس با امکاناتی همچون استخر، سونا، جکوزی، باربیکیو و مانند این ها در بهترین مناطق کردان روز به‌ روز در حال افزایش است. این ویلاها تنها برای خرید نیستند و می‌توانید برای سفر چند روزه هم آن‌ها را رزرو کنید.

بهترین شهرک ویلایی کردان

ویلاهای مدرن کردان در دسته گران‌ترین ویلاهای اطراف تهران قرار می‌گیرند. این ویلاها به دلیل منظره جذابی که دارند، شما را برای چند روزی از حال‌ و هوای خسته کننده شهر دور و آرامش را به وجودتان منتقل می‌کنند. ویلاها در بهترین منطقه های کردان واقع شده‌اند که از این مناطق می‌توان به خیابان درختی، تهراندشت و… اشاره کرد.

ما در ادامه فهرستی از بهترین شهرک های ویلایی کردان را به شما معرفی خواهیم کرد.

شهرک سهیلیه کردان

شهرک سهیلیه یکی از بهترین مناطق کردان است که دسترسی خوبی به کرج و تهران دارد. آب‌هوای دلچسب این منطقه و ساخت اصولی ویلاها از دیگر امتیازات این شهرک در کردان است. علاوه بر ویلاها، تمامی باغ‌ها و باغچه‌های این شهر طراحی زیبایی دارند و برای گذاراندن تعطیلات آخر هفته، گزینه بسیار خوبی هستند.

خاک حاصل‌خیز سهیلیه و وضعیت خوب این منطقه از منظر منابع آبی، سرسبزی باغ و باغچه‌ها را تأمین می‌کنند. شهرک سهیلیه کردان مجهز به برق و گاز است و بیشتر ویلاهای این منطقه با سند مالکیت فروخته می‌شوند. جاده منتهی به شهرک سهیلیه، در جاده کرج، حد فاصل کرج و هشتگرد واقع شده است.

در کردان1 - بهترین جای کردان برای خرید ویلا

شهرک زعفرانیه

شهرک زعفرانیه یکی از بهترین مناطق کردان است که در شهرستان ساوجبلاغ استان البرز قرار دارد. این شهرک یکی از گران‌ترین مناطق کردان کرج به حساب می‌آید و در محدوده سهیلیه کردان، میان کرج و هشتگرد جای گرفته است. انتهای جاده سهیلیه شما را به این شهرک می‌رساند و این منطقه دسترسی خوبی نیز به تهران دارد.

خرید ملک در شهرک زعفرانیه با سند رسمی انجام می‌شود و به همین دلیل بسیاری از تهرانی‌ها برای خرید ملک از مناطق کردان، به سراغ این شهرک می‌آیند. اما این تنها ویژگی زعفرانیه نیست؛ آب‌وهوای دلچسب، ویلاهای خوش‌ساخت، مناظر سرسبز و… سبب شده است تا این شهرک به یکی از پرطرف‌دارترین مناطق کردان تبدیل شود.

منطقه ویلایی طاووسیه کردان

طاووسیه یکی دیگر از بهترین مناطق کردان است که در نزدیکی شهرک افشاریه واقع شده است. ورودی جاده منتهی به این شهرک در مسیر جاده قدیم کرج به سمت قزوین واقع شده است. همچنین از بزرگراه تهران به کرج هم می‌توانید به سمت طاووسیه بروید و در کل این منطقه از کردان، دسترسی خوبی به شهر تهران دارد. شهرک طاووسیه در اصل در کرج واقع شده است اما به دلیل نزدیکی به کردان، با عنوان طاووسیه کردان هم شناخته می‌شود.

این منطقه علاوه بر خوش‌مسیر بودن، آب‌ و هوای فوق‌العاده‌ای هم دارد و به همین دلیل یکی از گزینه‌های اصلی برای سرمایه‌گذاری و خرید ملک یه شمار می‌رود. دسترسی به منابع آب، برق و گاز و همچنین داشتن سندهای تک‌برگ، از دیگر مزیت‌های خرید ویلا در منطقه طاووسیه است.

شهرک افشاریه

در مسیر کرج به سمت هشتگرد، شهرک افشاریه کردان قرار دارد و این شهرک کنار طاووسیه واقع شده است. افشاریه یکی از شهرک های ویلایی کردان است که در جنوب این منطقه واقع شده است و آب‌ و هوای معرکه‌ای دارد. افشاریه از مناطق دنج کردان است که با وجود جمعیت کم، امنیت بالایی دارد.

طبیعت سرسبز افشاریه از دیگر مزیت‌های این شهرک ویلایی است و باغ‌های جذاب این منطقه باعث شده تا در طول سال، افراد از مناظر زیبای این شهرک لذت ببرند. نگهبانی ۲۴ ساعته افشاریه، امنیت بسیاری بالایی برای ساکنان منطقه ایجاد کرده است تا بتوان با خیال راحت از خلوتی این شهرک خوش‌ آب‌ و هوا لذت برد.

منطقه ویلایی صفاییه کردان

صفاییه نیز یکی از بهترین منطقه های کردان است که آب‌ و هوای دلچسب کوهستانی دارد و معماری مدرن این شهر از موارد قابل توجه است. برای رفتن به این شهرک باید وارد جاده تهران به کرج شوید و سپس به سمت قزوین حرکت کنید. بعد از آن مسیرتان را تا رسیدن به خروج پل کردان ادامه دهید تا بتوانید وارد مسیر منتهی به صفاییه شوید.

از ویژگی‌های شهرک صفاییه می‌توان به نگهبانی ۲۴ ساعته و امنیت بالای آن اشاره کرد. همچنین این منطقه دسترسی بسیار خوبی به بزرگراه دارد و همین موضوع رفت‌ و آمد به این شهرک را راحت می‌کند . دسترسی به آب، برق، گاز و تلفن و ارائه سند تک‌ برگ از دیگر مزایای خرید ملک از این منطقه است.

شهرک ویلایی کارینا

کارینا یکی از زیباترین شهرک‌های ویلایی کردان است که در منطقه تهراندشت قرار دارد. این شهرک بسیار خوش‌ ساخت است و در خیابان اصلی این منطقه به‌ نام خیابان تهران واقع شده است. ویلاهای لوکس این شهرک با وجود امکانات رفاهی مدرنی که دارند، بسیار قابل توجه هستند. در این شهرک ویلاهای دوبلکس و تریپلکس به زیبایی طراحی شده‌اند و علاوه بر زیبایی، اهمیت به راحتی آن ها از دیگر امتیازات معماری این ویلاها است.

ویلاهای این شهر رو به مناظر سرسبز و زیبایی قرار دارند و این موضوع جذابیت کارینا را بیشتر کرده است. بنابراین اگر قصد خرید ویلایی لوکس با امکانات مدرن رفاهی دارید، باید به سراغ تهراندشت بروید و یکی از مالکین شهرک کارینا شوید.

منطقه ویلایی کوروش

شهرک کوروش یکی از بهترین منطقه های کردان است که در سهیلیه واقع شده است. برای رفتن به سمت سهیلیه، وارد جاده قدیم کرج شوید و مسیرتان را ادامه دهید. بعد از پشت سر گذاشتن شهرک زعفرانیه، به شهرک کوروش می‌رسید.

آب‌وهوای مطلوب این شهرک، شما را به طبیعتی چهار فصل دعوت می‌کند و هر زمان که به این منطقه بروید، از سفرتان لذت خواهید برد. علاوه بر ویلا، باغ و باغچه‌های این شهرک نیز جذاب هستند و وقت‌گذرانی در آن ها با آرامش زیادی همراه است.

منطقه ویلایی اقبالیه

جاده قدیم کرج به سمت قزوین شما را به سمت اقبالیه می‌رساند. بعد از دیدن تابلو سهیلیه باید به سمت راست تغییر مسیر دهید تا در نهایت بعد از پشت سر گذاشتن چند روستا به اقبالیه برسید. آب‌ و هوای اقبالیه بسیار دلچسب است. بهار در اقبالیه بسیار دیدنی است و از تماشای درختان خوش‌ قد و قامت و پر شکوفه و سرسبزی زمین لذت خواهید برد.

تابستان‌های آن معتدل و خنک است و زمستان‌ها بارش بسیار چشم گیری دارد. پاییز نیز در این منطقه دیدنی و رنگارنگ است و آب‌ و هوای خوب و دلپذیری دارد.

دهکده یا شهرک جهان ویلا

جهان ویلا یا همان مسعودیه، یکی از بهترین گزینه‌ها برای خرید ویلا در اطراف تهران است. این منطقه در محدوده جنوب جاده قدیم کرج واقع شده است و در نزدیکی کردان و هشتگرد قرار دارد. طراحی این شهرک بسیار زیبا است و در اطراف آن، سرسبزی درختان چنار به چشم می‌خورد. آب‌ و هوای دلچسب این منطقه حسابی جذبتان خواهد کرد و از سفر به این شهرک دنج و آرامش‌ بخش بدون شک لذت خواهید برد.

ویلاهای خوش‌ ساخت جهان ویلا امکانات رفاهی قابل توجهی دارند. این شهرک برای تهرانی‌ها بسیار خوش‌ مسیر است و دسترسی خوبی دارد. زیرا فقط کافیست به سمت جنوب جاده قدیم کرج یا همان جاده ۳۲ حرکت کنید. این جاده در یک کیلومتری پمپ بنزین تهراندشت واقع شده است.

در نهایت توصیه ما به شما این است که لذت سفر به کردان را از دست ندهید. بهترین مناطق کردان با شهرک‌های ویلایی لوکس و دیدنی، از گزینه‌های جذاب برای سفر چند روزه به اطراف تهران است. اگر قصد خرید ویلا در یکی از مناطق اطراف تهران را دارید، بدون شک بهترین شهرک های ویلایی کردان، انتخاب مطلوبی است.

بنابراین سری به مناطق خوش‌ آب‌ و هوا و زیبای کردان بزنید و چند شهرک ویلایی را بررسی کنید تا در نهایت خرید منحصر به فردی را تجربه کنید. علاوه بر خرید، برای اقامت چند روزه نیز می‌توانید برای رزرو ویلا در شهرک‌های کردان اقدام کنید و تعطیلات دلچسبی را سپری کنید.