جاهای دیدنی و گردشگری کردان برای سفر یکروزه

10 بهمن 1401
0 دیدگاه
دیدنیهای کردان

کردان از آن دسته روستاهای خوش آب و هوا و زیبا است که به یکی از محبوب ترین مکان‌های تفریحی تبدیل شده است و هر روزه گردشگران زیادی را به سوی خود جذب می‌کند. ما تصمیم داریم در ادامه شما را با این روستای بی نظیر و خوش آب و هوا آشنا کنیم.

روستای کردان کجاست؟

روستای کردان در شهرستان ساوجبلاغ، استان البرز و در ۱۵ کیلومتری کرج قرار دارد. مستندات موجود، اشیا کشف شده و همچنین نقشه‌های قدیمی، رازهای بسیار زیادی از این روستای جذاب و زیبا را فاش می‌کنند. به عنوان مثال؛ روستای کردان قدمتی هزار ساله دارد و پیدایش آن به پیش از قرن ششم هجری قمری بازمی‌گردد. بد نیست بدانید که در آن زمان کردان مرکز سیاسی و نظامی کرج بوده است.

موقعیت جغرافیایی مناسب، جاذبه ‌های طبیعی و گردشگری و نزدیکی به اتوبان تهران_ قزوین ازجمله عواملی است که روستای کردان و تهراندشت را به یکی از محبوب ‌ترین مناطق توریستی تبدیل کرده است.

where is kordan1 - جاهای دیدنی و گردشگری کردان برای سفر یکروزه

مکان های دیدنی و گردشگری روستای کردان

 

رودخانه کردان

یکی از دلایل اصلی سرسبزی و حاصلخیزی زمین ‌های کردان، رودخانه‌ی ارتفاعات کهار است. رودخانه ی کردان از شمال شرق این روستا به سمت جنوب غربی جاری می‌ شود و زمین‌ های کردان را آبیاری و آن‌ها را سیراب می‌‌کند. این رودخانه از شهرستان ساوجبلاغ و نظرآباد عبور کرده و در اطراف روستای نجم‌ آباد وارد رودخانه ی شور می‌‌شود. کردان به دلیل داشتن خاک حاصلخیز و موقعیت جغرافیایی مناسب باغ های میوه زیادی نیز دارد.

پل بانو صحرا کردان

در نزدیکی روستای کردان پلی قدیمی به نام بانو صحرا کردان وجود دارد که قدمت آن به عصر صفوی بازمی‌گردد، اما امروزه فقط دو پایه از این پل باقی مانده است.

برج مقبره کردان

برج مقبره از جنس آجر ساخته شده است. این برج تاریخی پلانی خورشیدی و دایره‌ای شکل دارد و روی سکویی به قطر ۸ متر ساخته شده است. باستان‌شناسان قدمت این برج را دورۀ سلجوقیان مشخص کرده‌اند.

امامزاده حسین کردان

رجی مدور با پلان خورشیدی، متعلق به دوره سلجوقیان که پیکر مطهر امامزاده حسین از نوادگان امام سجاد(ع) را در آغوش گرفته‌ است. این برج در سال ۱۳۸۷ مجدد ساخته شده‌ است.

حسین کردان min - جاهای دیدنی و گردشگری کردان برای سفر یکروزه

ساکنین کردان

مردم محلی این روستا بسیار اصیل‌ هستند و به باورهای سنتی و مذهبی خود پایدارند. مردم کردان بسیار مهمان نواز و خونگرم‌اند. آن‌ها با انرژی مثبت و روی خوش با افرادی که وارد این روستا می‌شوند،‌ برخورد می‌کنند. بنابراین کسی نیست که عاشق کردان و مردم آن نشود.

آدرس روستای کردان

برای رفتن به این روستای زیبا و خوش آب‌ و هوا کافی است به سمت کرج حرکت کنید. پس‌ از عبور از کرج مسیر آزادراه قزوین_کرج را ادامه دهید. ۲۰ کیلومتر دیگر را که طی کردید با تابلو خروجی کردان مواجه می‌شوید. پس از وارد شدن به این مسیر به جاده‌ی روستای سرسبز کردان می‌رسید.

اقامت در روستای کردان

روستای کردان دارای انواع ویلاهای لوکس و مجلل برای اقامت است. همچنین این روستا، امکاناتی را برای اقامت گردشگران فراهم آورده است که ویلاهای دهکده‌‌های تفریحی کردان یک نمونه از آن‌ها است. با وجود تمام این امکانات، حتی می‌توان به جای رفتن به ویلا، در این روستا کمپ کرد و یا افرادی که مایل به خرید ویلا در کردان هستند مدتی را در این کمپ ها اسکان کنند تا با شرایط این روستای توریستی بیشتر آشنا شوند.

بهترین زمان سفر به کردان

روستای کردان در هر چهار فصل جذابیت ها و زیبایی های خود را دارد و شما می‌توانید از زیبایی های آنجا لذت ببرید. بنابراین تفاوتی ندارد که شما در چه زمانی به این روستا سفر می‌کنید.