محبوبترین روستاهای کرج برای خرید ویلا

25 دی 1401
0 دیدگاه
نمکلان

میتوان کرج را یکی از شهرهای مهم ایران و همچنین دارای امکاناتی فراوان در کنار پایتخت برشمرد زیرا زندگی در شهر کرج مانند سایر مناطق در کشورمان دارای زیبایی هایی خاص و بیاد ماندنی است و افرادی که بدنبال زندگی در پایتخت هستند معمولا بدلیل هزینه ها و آلودگی کمتر کرج را محلی مناسب برای ادامه زندگی انتخاب میکنند.

اما برخی نیز به دنبال مناطقی آرام و دنج با آب و هوای عالی در اطراف این شهر بزرگ هستند تا بتوانند با خرید وبلا یا باغ های کوچک و بزرگ محل زندگی خود را بدور از شلوغی بنا کنند. بعضی از مناطق خوش آب و هوایی کلان شهر کرج در بعضی نقاط که بصورت بومی نشین میباشد امکان ساخت و ساز وجود ندارد و یا فقط با تایید دهیاری یا بخشداری امکان پذیر است.

اما افرادی که بدنبال خرید ویلا در کرج یا اطراف آن هستند با توجه به گردشگرپذیر بودن و متمدن بودن این شهر، روستاها و یا بخش های معروف و قابل زندگی که دارای امکانات بالایی باشد را برای ساخت و ساز یا خرید باغ ویلا انتخاب میکنند که در ادامه به توضیح و معرفی تعدادی از این مناطق در اطراف کرج اقدام مینماییم.

در اطراف شهر کرج مناطق ویلایی بسیار زیادی دیده می شود که هر کدام از این منطقه ها دارای ویژگی منحصر به فردی برای خرید و فروش و ادامه زندگی آرام و دنج هستند اما هدف از این مقاله این است که تاپ ترین مناطق روستایی، ویلایی و مسیرهای خوش آب و هوا که ویلاسازی در آنها صورت گرفته را به شما عزیزان معرفی کنیم.

روستاهای اطراف کرج برای زندگی

-مناطق ویلایی در سهیلیه و چهارباغ کرج

-مناطق ویلایی در کردان کرج

-مناطق ویلایی در کوهسار کرج

-مناطق ویلایی در تهراندشت کرج

-مناطق ویلایی در جاده چالوس

-مناطق ویلایی در مسیر روستای برغان

-مناطق ویلایی در روستاهای اطراف هشتگرد

همچنین به منظور آشنایی بهتر با اطراف کرج و شناخت در مورد بهترین جای کردان برای خرید ویلا تعدادی از روستاهای معروف را که معمولا در آن امکان خرید و فروش ویلا فراهم است معرفی میکنیم تا علاوه بر آشنایی با این روستاها، با مناطق گردشگری و آثار باستانی آن نیز آشنا شوید زیرا در مقاله دیدنی های شهر کرج به متمدن بودن این کلان شهر و وجود آثار باستانی فراوان اشاره کرده بودیم.

kordan10 - محبوبترین روستاهای کرج برای خرید ویلا

روستای گچسر

در مسیر جاده چالوس روستایی وجود دارد که در مسیر کوهستانی و سرسبز آن مناطقی مخصوص ساخت و ساز ویلا وجود دارد. دلیل جذب گردشگر و مشهور بودن این منطقه وجود محله هایی چون چشمه وله، باغ لاله‌ها، پیست اسکی دیزین، غار یخ مراد و رودخانه گچسر هست که وجود این زیبایی ها، باعث جذب گردشگر در این منطقه شده است. در این روستای تاریخی کاخی با قدمت مربوط به دوره حکومت رضاشاه میباشد و همچنین کوره‌های گچپزی در مسافت سه کیلومتری جنوب این روستای گچسر نیز با قدمتی از دوره قاجار بوده که بازدید از این مناطق را به‌خصوص در فصل بهار توصیه می‌کنیم.

روستای کندر

روستای کندر یک منطقه بومی نشین است و در صورتی که در این منطقه زیبا و کوهستانی جزء اهالی روستا نباشید امکان ساخت و ساز ویلا را در این منطقه ندارید. چشم‌انداز سرسبز، وجود گلستان‌های طبیعی در منطقه، چشمه‌های پرآب و وجود آبشار معروف کندر دل هر گردشگری را میبرد. این روستا در قدیم دارای نام‌های «کهنه در» و «کهن دور» نیز بوده و مقصدی بی‌نظیر برای انجام سفر یک‌روزه میباشد.

روستای جوستان طالقان

 روستای جوستان درشهرستان طالقان، بین شاهرود و رودخانه فرعی واقع شده است. این روستا به دلیل باغ‌های انبوه گردو و میوه، دارای جاذبه ها طبیعی و تاریخی فوق العاده ای است که به احتمال زیادکمتر گردشگری از آن باخبر هست. تکیه قاجاری، محوطه باستانی پوله چال دارایی قدمتی هزار ساله قبل ازمیلاد مسیح و امامزاده هارون (برادر امام رضا (ع)) از  جاذبه‌های تاریخی روستای جوستان هستند که در در فهرست آثار ملی ایران ثبت شده اند.

روستای نشترود

روستای نشترود، روستایی با قدمت بالا بامردمانی با پیشه باغداری و یکی از روستاهای خوش آب‌وهوای استان البرز است که در جوار دره‌ای سرسبز و زیبا واقع شده است. این منطقه دارای محصولاتی چون گیلاس، آلبالو، انواع سیب، گلابی، هلو، گردو، فندق، انواع آلو و بسیاری از میوه‌های دیگر هست.

موقعیت جغرافیایی این روستا، در بین دو کوه دارای فضایی کم و باریک که علت نامگذاری این روستا است. برگزاری مراسم عزاداری ماه محرم که در مسجد تاریخی این روستا صورت میگیرداز جاذبه های گردشگری این روستا است که سالانه گردشگران بسیاری را جذب میکند.

روستای کلوان

روستای کلوان دارای آب‌وهوایی خنک، درسایه کوه کاهار هست که مکانی بینظیر برای  طبیعت گردی به‌خصوص در فصل بهار با چشم‌اندازهایی پر از شکوفه‌های درخت گیلاس و درخت سیب، گل‌های وحشی و درختان بلند تبریزی است؛ همچنین این روستا در فصل پاییز دارای مناطقی  فوق العاده هست.

آبی که در این منطقه برای کشاورزی و مصارف خانگی استفاده میشود ازدو رودخانه ای هست که از میان روستای کلوان عبور می‌کنند . چشمه‌های روستای کلوان، مناطق سرسبز کلوان و چشم‌انداز زیبا از ارتفاعات روستا با خانه‌های روستایی احاطه شده در میان درختان سرسبز، از جمله جاذبه‌های این روستاست.

کرج - محبوبترین روستاهای کرج برای خرید ویلا

روستای سنج

روستای سنج در ساوجبلاغ و در مجاورت روستای برغان قرار دارد، اما بجز بومیان منطقه کسی اجازه ساخت و ساز در این روستای بسیار خوش آب و هوا را ندارد. این روستا که دارای باغ‌های سرسبز گردو، گیلاس، آلبالو، گوجه ‌سبز یا همان گوجه ‌برغانی است، یک منطقه توریستی به نام توکوه در آن قرار دارد که در نزدیکی کرج واقع شده و یک منطقه‌ ییلاقی با بهارهای بسیار زیبا و دیدنی میباشد.

روستای ری زمین

روستای ری زمین در جاده چالوس ودر بخش آسارا قرار دارد . این روستا دارای  جاذبه‌های تاریخی و طبیعی فوق العاده و یکی از بهترین مقاصد گردشگری آسارا است . قلعه ری زمین، یکی از جاذبه‌های تاریخی این روستا است که قدمت آن به دوره‌های بین سلجوقی و تیموری است که قبل از این روستا قرار دارد. غارهای ری زمین نیز در فاصله بسیار کمی از قلعه ری زمین و در غرب جاده قرار گرفته اند .

روستای سر زیارت

روستای سر زیارت در فصل های بهار و تابستان دارای چشم‌اندازهایی سرسبز و درختان سیب، آلو، گوجه سبز، توت فرنگی، آلبالو و گیلاس، پونه‌های وحشی و گیاهان دارویی  است . چشمه قلقلک در کنار جاده ورودی روستا قرار گرفته و آب بسیار سردی دارد که هر چند دقیقه یک بار، آب از قسمت‌های مختلف آن می‌جوشدکه  به اصطلاح قل‌قل می‌کند و حباب‌هایی به سطح آب می‌آیند. این چشمه در سال‌های گذشته روباز بود؛ اما در سال‌های اخیر، دور این چشمه با میله‌هایی فلزی پوشانده شده است و شما می‌توانید جوشیدن چشمه را مشاهده کنید.

1 min - محبوبترین روستاهای کرج برای خرید ویلا

کردان و تهراندشت

بیشتر مشاغل اهالی کردان کشاورزی، باغداری و دامداری هست. این روستا به دلیل آب‌وهوای مطبوع، باغ‌های زردآلو، آلبالو، گیلاس، گردو و توت، جاذبه‌های طبیعی، تاریخی، گردشگری و زیارتی، یکی از محبوب‌ترین روستاها در نزدیکی کرج هست که سالانه میزبان گردشگران فراوانی است و روستای زیبای کردان، بیش از هزار سال قدمت دارد.

پلی قدیمیه «بانو صحرا کردان» در فاصله دو کیلومتری این روستا قرار دارد که یکی از جاذبه‌های تاریخی این روستا به شمار می آید و قدمت آن به عصر صفوی برمی‌گردد؛ ولی امروزه از این پل تنها دو پایه باقی ‌مانده است. رودخانه کردان، یکی از جاذبه‌های طبیعی و زیبا این منطقه است که از ارتفاعات کهار بزرگ سرچشمه می‌گیرد.  دهکده‌ ای تفریحی مجهز به امکانات شنا، والیبال، فوتبال، بسکتبال، سوارکاری و… نیز در روستای کردان در اختیار گردشگران است.

جاذبه های گردشگری در کردان باعث شده تا در کنار مناطق زیبایی همچون تهراندشت، به محلی برای گردشگری و ساخت و ساز ویلا تبدیل شود.

روستای آغشت

روستای آغشت، روستایی با چشم‌اندازهای زیبا و آب‌وهوای مطلوب است . و دارای محصولاتی چون آلوی درجه یک، عسل طبیعی، توت و لبنیات است . آغشت همچنین به یک دژ زیبا شهرت دارد؛ اما باید بدانید که در این روستا هیچ قلعه‌ تاریخی‌ای وجود ندارد. دژ مشهور آغشت که به قلعه هاگوارتز ایران معروف است در واقع، یک ساختمان ویلایی متعلق به یکی از ساکنان تهران است که با معماری خاص و منحصربه‌فرد خود، تبدیل به نمادی از یک دژ سحرآمیز در این روستا شده است.

روستای ارنگه

یکی از زیباترین روستاهای اطراف کرج ، روستای ارنگه کرج است که دارای طبیعتی زیبا و آثار تاریخی است . در ورودی این روستا، قبرستانی تاریخی ، که بقایای قبرهای قدیمی زرتشت در آن وجود دارد . وجود درخت‌های توت بلند، حوضی پر آب و نیمکت‌هایی آبی رنگ، این قبرستان را تبدیل به مکانی آرامش‌بخش کرده است .

روستای سرهه

روستای سرهه درانتهای  مسیری مارپیچ و باریک به‌سمت کردان قرار گرفته است . این روستا به‌دلیل مسیری مشکل، مکانی بکر است و سفر به آن به افراد علاقه‌مند به طبیعت  توصیه می‌شود. سرهه یا سورهه از شمال به روستای سنج و وامکوه، از سمت جنوب به روستای برغان، از سمت شرق به روستای بریان‌چال و از غرب به روستای ورده می‌رسد و دارای آب‌وهوای معتدل و خنک در فصل تابستان ویک  مقصدی بی‌نظیر برای فرار از روزهای گرم و گذراندن یک روز پر از آرامش است.

روستای ولایت رود

روستای ولایت رود، یکی از روستاهای میانکوهی از توابع دهستان نساء بخش آسارا در شمال شرقی کرج است که  دارای آب‌وهوای پاک، چشمه‌های پر آب، باغ‌های سرسبز و انبوه میوه، پوشش گیاهی غنی، اراضی حاصلخیز، چشم‌اندازهای زیبا، پیست اسکی دیزین و طبیعت دست‌نخورده، که گردشگران بسیاری را به‌سمت خود جذب میکند . سرچشمه‌های اصلی رودخانه کرج از اطراف این روستا جریان دارند و سرسبزی بینظیری را به این روستا اهدا می‌کنند.

روستای همه‌جا

روستای همه‌جا دارای آب‌وهوایی خنک و چشم‌اندازهایی زیبا بر فراز کوه، یکی از مقاصد گردشگری در نزدیکی کرج است. درختی تاریخی و قدیمی با قدمتی چند صد ساله در ارتفاعات روستا و در ضلع شمالی آن، جاذبه‌های طبیعی و تاریخی روستا به شمار می آید؛ و این درخت از نوع درخت «اورس» و با تنه‌ای به قطر ۱۰ متر که در میان روستاییان با نام «آقادار» مشهور است.

دشت چالو و باغ‌های با صفای پهلو چشمه از دیگر جاذبه‌های طبیعی روستای همه‌جا هستند.

روستای آتشگاه

روستای دیدنی آتشگاه دارای مساحت ۲۵۰۰ هکتاری در ۲۰ کیلومتری شمال غربی کرج و ۱۰ کیلومتری شمال گوهردشت واقع شده است. که دارای انواع زمین‌های کشاورزی، خانه‌های مسکونی، چراگاه، باغ و کوه است و همچنین دارای چشم‌اندازهایی زیبا ، درختان گردو، توت سفید و گیلاس، مجتمع‌های رفاهی، رستوران‌ها و آب‌وهوایی معتدل است که یکی از بهترین مقاصد تفریحی و گردشگری در اطراف کرج محسوب می‌شود.

روستای برغان

روستای برغان دارای جاذبه‌های تاریخی فراوانی است. حسینیه برغان مربوط به  دوران صفویه، یکی از آثار ملی ثبت شده است. مسجد برغان دارای قدمتی  ۵۰۰ ساله ، یکی زیباترین مساجد تاریخی در ایران است.  مسجد و حسینه برغان توسط یک پل قدیمی به هم وصل میشوند . پل برغان، که از آثار تاریخی این روستا است مربوط به دوره صفویه است که در فهرست آثار ملی نیز به ثبت رسیده است همچنین قلعه ایلخانی برغان روی تپه کش کلا، یکی از آثار تاریخی به‌جای مانده از دوره ایلخانی است همچنین در سفر به این روستا، بازدید از زیارتگاه چهل دختر برغان توصیه میشود ؛ زیارتگاهی مقدس که در واقع یک درخت سیب است و اهالی برغان، احترام بسیاری برای آن غائل هستند.