آران کرج کجاست؟ بهشت گمشده تهراندشت

8 خرداد 1402
0 دیدگاه
آران کرج

آران از توابع شهرستان ساوجبلاغ در مرکز بخش سعید آباد است و بر اساس آخرین آماراز موسسه آمار ایران در سال 1384، جمعیت این منطقه 1568 نفر در 94 خانوار بوده است، اما در حال حاضر جمعیت این منطقه به حدود 3300 نفر رسیده است.

مناطق تفریحی و گردشگری روستای آران کرج

آران در منطقه ای کوهستانی واقع شده است و به دلیل موقعیت منحصر به فرد خود دارای امکان طبیعی و زیبایی است که گردشگران زیادی را به خود جذب می کند.

چشمه های مختلف، درختان چنار با قدمت صدها سال و رودخانه های قدیمی آران را به یک منطقه زیبا و بیاد ماندنی تبدیل کرده است. یکی از جاذبه های گردشگری این روستا، آبشار 15 متری بالای این منطقه است که یکی از زیباترین و ماندگارترین آبشارهای منطقه البرز محسوب میشود.

موقعیت جغرافیایی روستای آران تهراندشت

این منطقه به دلیل موقعیت جغرافیایی خود با چندین روستا همجوار است.

به طور کلی این منطقه بین دو شاخه رودخانه فصلی کردان قرار دارد.

آران از شمال با سعیدآباد، تنکمان، نوکند، بختیار و غیره

از جنوب با زکی آباد، رمنده، یعقوب آباد، اغلان تپه و از شرق با لشگرآباد، کوی بهروز، حمیدیه، سنقرآباد از غرب با حسین آباد، کریم آباد، عبدل آباد و حاجی آباد همسایه است و راه ارتباطی دارد.

اگر پایتخت نشین هستید و می خواهید به روستای آران سفر کنید، فقط باید حدود 1 ساعت و 40 دقیقه سفر کنید و اگر ساکن شهر کرج هستید و می خواهید به این روستای زیبا بروید، فقط باید مسیر 40 دقیقه ای را بپیمایید.

در این مقاله برای شما توضیحات کاملی در مورد جغرافیا و جاذبه های تفریحی و گردشگری آران ارائه کرده ایم تا در صورت تمایل به بازدید یا خرید از این منطقه زیبا، از اطلاعات نادرست در مورد منطقه جلوگیری کنید و برای اطلاع از وضعیت ویلا یا زمین در این منطقه و آگاهی از قیمت روزبا مشاورین املاک باغ ویلا عمارت در تماس باشید. همچنین می توانید برای خرید ویلاهای اقتصادی و زیبا از فایلینگ خرید ویلا در تهراندشت دیدن فرمایید.

خرید ویلا در شهر آران

خرید ویلا در روستای آران با دیگر روستاهای منطقه متفاوت است زیرا به دلیل جاذبه های گردشگری فراوان و زیبای آران و آب و هوای منطقه، شاهد رشد زیادی در ساخت ویلا و خرید باغ ویلا در تهراندشت و این بخش هستیم.

امکانات رفاهی در آران کرج

روستای آران نیز مانند روستاهای کردان جنوبی و منطقه تهراندشت از امکانات بسیار خوبی برخوردار است که از نظر مجاورت با جاده کمی کوچکتر از روستای سرخاب میباشد که به منظور آشنایی شما عزیزان امکانات این بخش در ذیل گردآوری شده است:

آب

برق

گاز

باغات میوه

سوپر مارکت

رستوران

فست فود

مشاور املاک

پست بانک

دستگاه خودپرداز

فروشگاه مواد پروتئینی

فروشگاه لوازم برقی و الکتریکی

کمپینگ گردشگری و اقامت موقت

آب و هوای روستای آران چگونه است؟

یکی از نقاط قوت منطقه زیبای آران آب و هوای ایده آل آن است. به همین دلیل به عنوان یک منطقه عالی برای تعطیلات تابستانی شناخته می شود. روستای آران مکانی ایده آل برای اقامت در فصول گرم سال مانند تابستان و بهار است.

میانگین دمای سالانه در این منطقه حدود 20 درجه سانتیگراد میرسد که نشان دهنده معتدل بودن آن بوده و با توجه به اینکه روستا در فصل پاییز و زمستان بصورت ییلاقی است، دارای هوای نسبتا خنک است. به همین دلیل اکثر افراد در فصل بهار و تابستان از ویلاهای خود استفاده می کنند.

به دلیل همجواری با روستای سعیدآباد، رفت و آمد بین دو روستا آسان است و میانگین بارندگی سالانه در منطقه 350 میلی لیتر میباشد. از این رو وجود پوشش گیاهی انبوه بسیاری از مردم را مجبور به گذراندن تعطیلات در این منطقه کرده است.

با توجه به نکات مهمی که در این مطلب به آن اشاره کردیم، امیدواریم از اهمیت بسیار بالای شهر آران در تهراندشت برخوردار شوید. ناگفته نماند که این شهر در ارتفاع 1300 متری از سطح دریا قرار دارد و همین ارتفاع باعث سردی هوا در این منطقه شده است.